Bratislava 24. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

V súvislosti s pozitívnym testovaním väzňa na nový koronavírus Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v spolupráci s príslušnými orgánmi v Bratislave zrušil všetky plánované súdne úkony v hlavnom meste SR

Ilustračné foto

„O pozitívnom výsledku testu na COVID-19 u odsúdeného bola dňa 23. marca telefonicky vyrozumená krajská prokurátorka a podpredsedníčka Krajského súdu (KS) Bratislava, ktoré s okamžitou platnosťou zrušili všetky plánované úkony spojené s predvádzaním obvinených a odsúdených pred súdy a prokuratúry v dislokácii ústavu Bratislava. Väzobné veci, ktoré neznesú odklad budú vykonané prostredníctvom telemostu,“ informovala v utorok hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Samotný spôsob realizácie pojednávaní prostredníctvom telemostu je na rozhodnutí predsedu senátu, ktorý v danej veci rozhoduje. „Všetky ústavy zboru sú vybavené prostriedkami na vykonanie pojednávaní väznených osôb s využitím telemostu,“ zdôraznila hovorkyňa ZVJS.

ZVJS v pondelok (23. 3.) potvrdil prvý prípad ochorenia COVID-19 u odsúdeného v ústave Bratislava. Odsúdený bol následne preeskortovaný do väzenskej nemocnice v Trenčíne. O jeho prevoze bol vyrozumený Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.

„Keďže ide o odsúdeného, ktorý je zaradený v minimálnom stupni stráženia a umiestnený v samostatnom objekte ústavu, boli do preventívnej karantény umiestnení aj ostatní odsúdení spolu s väzenským personálom. V domácej karanténe bol ponechaný ostatný väzenský personál, ktorý mohol prísť do priameho kontaktu s odsúdeným,“ dodala v pondelok hovorkyňa ZVJS.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj