Banská Bystrica 30. december 2016 (HSP/Foto: Anton Holienčin)

Najvyššia domáca basketbalová súťaž mužov Eurovia SBL má v predposledný deň v roku na programe XXI.kolo základnej časti, ktoré má príťažlivý program.

Tuhý súboj bol aj v zápase Inter Bratislava – KB Košice, v ktorom Inter vydrel tesné 4-bodové víťazstvo v pomere 88:84. Na snímke z tohto súboja vidieť domáceho Lukáša Hofericu (v žltom drese) v prvý zľava, ktorý pod košom súpera bojuje s košickou dvojicou Michal Baťka (41) na snímke uprostred a s rozohrávačom Stanislavom Baldovským (10) na snímke prvý zľava.Tuhý súboj bol aj v zápase Inter Bratislava – KB Košice, v ktorom Inter vydrel tesné 4-bodové víťazstvo v pomere 88:84. Na snímke z tohto súboja vidieť domáceho Lukáša Hofericu (v žltom drese) v prvý zľava, ktorý pod košom súpera bojuje s košickou dvojicou Michal Baťka (41) na snímke uprostred a s rozohrávačom Stanislavom Baldovským (10) na snímke prvý zľava.

Najväčší záujem sa však zrejme sústredí do Bratislavy, kde v Hant aréne privíta vedúci celok súťaže BK Inter Bratislava úradujúceho majstra Slovenska basketbalistov BC Prievidza. Žlto-čierni zrejme sa pokúsia opäť naštartovať na víťaznú vlnu, ktorú im v predošlom XX.kole po sérii 11 víťazstiev v rade prerušili prehrou v Leviciach s domácim BK Levickí Patrioti Levice pred zrakmi 1 700 divákov. Zdá sa, že dnes v Bratislave padne divácky rekord v tejto sezóne, pretože do bratislavskej Hant arény, kde sa zmestí 4 000 divákov sa chystá početná skupina Fan klubu BC Prievidza a tak zápas sľubuje aj súboj hlasiviek na tribúnach nielen na palubovke, kde si to rozdajú kolektívy Interu a Prievidze, ktoré spolu s Košicami majú zhodne po tri prehry v doterajšom priebehu súťaže.

Tabuľka Eurovia SBL je dosť neprehľadná, pretože v súťaži štartuje nepárny počet družstiev a vždy v každom kole niekto „povinne odpočíva“ a navyše trojica klubov BC Prievidza, MBK Rieker Com Therm Komárno a BK Levickí Patrioti Levice štartujú v súťažiach pohárovej Európe. Zatiaľ čo Prievidza v skupinovej fáze FIBA – Euro cup, dvojica Komárno a Levice v Adria cupe. Popri tomto súboji v Bratislave vyrovnané boje môžeme očakávať aj v súbojoch Košice – Levice, Handlová – Lučenec, ale aj Spišská Nová Ves – Nitra, kde domáci sa konečne prebudili a po 52 prehrách v rade začali už aj „vyhrávať“. Jednostrannou záležitosťou by mal byť súboj v Komárne, kde zavíta bratislavská Karlovka.

 Prehľad stretnutí 21.kola Eurovia SBL – piatok 30.decembra:

BK  INTER  BRATISLAVA  –  BC  PRIEVIDZA   (prvý zápas v Prievidzi 63:75) – hrá sa o 18,00 hod. Rozhodujú : Tomašovič, Kukelčík, Holländer, MBK  RIEKER  COM THERM  KOMÁRNO – MBK  KARLOVKA  BRATISLAVA (prvý zápas v Bratislave 91:85) – hrá sa o 18,00 hod. Rozhodujú: Zubák – Kurpáš, Matejčík, BK 04 AC LB  SPIŠSKÁ  NOVÁ VES – MBK SPU  NITRA (prvý zápas v Nitre 72:76) – hrá sa o 18,00 hod. Rozhodujú: Šarišský, Lamoš, Perčinský, MBK HANDLOVÁ – MBK  LUČENEC (prvý zápas v Lučenci 77:95) – hrá sa o 17,00 hod. Rozhodujú: Ženiš, Doušek, Sirocký, KB KOŠICE – BK LEVICKÍ PATRIOTI  LEVICE (prvý zápas v Leviciach 81:75) – hrá sa o 18,00 hod. v Angels aréne v Košiciach, rozhodujú: Fuska, Kovalčík, Životský.

Jozef  Cvajniga