Záver vyšetrovania: Matka obesenej Anky z Trebišova aj naďalej tvrdí, že dcéra sa nezabila sama

Trebišov 22. januára 2018 (HSP/Foto: Screenshot Facebook)

V posledný novembrový deň našli 16-ročnú študentku obchodnej akadémie v Trebišove Anku R. obesenú na stĺpe verejného osvetlenia na rohu Kapušanskej ulice. Podľa záverov vyšetrovania polície to vykonala sama, v krvi mala takmer dve promile alkoholu. Ani po takmer dvojmesačnom období sa záver vyšetrovania nezmenil.

Na snímke Anna R.

“V uvedenom prípade vyšetrovateľ Policajného zboru zastavil trestné stíhanie, lebo tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ uviedla pre Plus jeden deň košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Bezprostrednou príčinou smrti bolo udusenie obesením a znaleckým dokazovaním nebolo zistené cudzie zavinenie.
No rodina dievčaťa s tým aj naďalej nesúhlasí. Matka Lenka vyslovila pochybnosti o tom, že by si jej dcéra sama siahla na život: “Nešlo tu o nešťastnú lásku ani problémy v rodine či v škole. Nebol dôvod na to, aby sa uchýlila k samovražde.” Matka Anny je sklamaná, že policajti ukončili vyšetrovanie. “Som presvedčená, že moja dcéra nespáchala samovraždu. Jediné, čo sedí, že opasok na ktorom bola obesená, patril Anke,” zdôraznila.
Matka si pôvodne chcela opätovne prezrieť fotografie z miesta činu. Svoje rozhodnutie však zmenila, pretože “už nechce viac jatriť boľavé rany”.
Aktuálne sa nepotvrdilo ani znásilnenie a ani prítomnosť drog, ako sa pôvodne predpokladalo.
Istý dobre informovaný zdroj pre Plus jeden deň povedal, že napriek zabaveniu mobilu hneď po nájdení tela neboli preverené posledné telefonáty a SMS správy. “Som presvedčený, že tieto informácie by mohli napovedať, kvôli čomu si mladé dievča siahlo na život a ešte k tomu nepochopiteľne, na verejnosti,” povedal zdroj blízky polícii.
O tragédii vo Svidníku informoval aj český portál televízie Nova. Upozornil, že o pokračovaní vyšetrovania môže ešte rozhodnúť prokuratúra. Hovorca košickej prokuratúry Milan Filičko vysvetlil, že príslušný prokurátor bude skúmať, či boli objasnené všetky okolnosti pre zistenie skutkového stavu. A až potom zaujme stanovisko.

ZDROJ >>

Komentujte :)