Banská Bystrica 14. mája 2018 (HSP/Foto:HSP)
 
Minulý týždeň neznámy páchateľ porezal reklamný baner Hlavných správ, ktorý bol umiestnený na svahu blízko Banskej Bystrice a ktorí si iste všetci Bystričania, vzhľadom na jeho veľké rozmery, všimli.

Reklamný baner Hlavných správ poškodený vandalmi

 
K trestnému činu došlo pravdepodobne v noci z 8. na 9. mája. Neznámi páchatelia porezali reklamný baner a úplne ho tak znehodnotili.
Akcia však začala skôr. 29. apríla na facebookovej stránke sorosovcov Zomri zverejnili status, ktorý sa snažil zosmiešniť našu reklamu nad Bystricou porovnávaním s nápisom Hollywood v USA.
To samo o sebe nie je problém. Pod týmto statusom sa však rozbehla diskusia, ktorá už problematická je. V nej viacerí diskutéri vyzývajú na zničenie reklamy. Odozva, ako vidíme, nenechala na seba dlho čakať a výzvy na trestný čin zverejnené na stránke Zomri boli naplnené. Baner totiž nie je nový. Na svojom mieste nad Banskou Bystricou visí už od 10. marca. To, že bol zničený až po výzvach na stránke Zomri ukazuje na to, že medzi týmito výzvami a spáchaním trestného činu môže byť priama súvislosť.

Na facebookovej stránke Zomri bola vyprovokovaná diskusia, ktorá nabádala na poškodenie našej reklamy

Prevádzkovateľ reklamnej plochy, ktorý je zodpovedný za to, aby reklama bola v poriadku a plnila svoj účel, už podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa ako aj na páchateľov, ktorí vyzývali na spáchanie trestného činu. Škoda, ktorá mu týmto vandalským činom vznikla, sa pohybuje okolo 3000 eur.
Keďže pozemok, na ktorom bol reklamný baner osadený patri k rodinnému domu a je riadne oplotený, okrem vandalizmu, ničenia cudzej veci sa páchateľ pravdepodobne dopustil aj ďalších trestných činov.
 
Príspevok Zaútočili na Hlavné správy zobrazený najskôr Hlavné správy.