Zaútočil vysokoškolský dekan na bezbranného dôchodcu? Všetci čakajú, čo ukáže kamera

Na vysokoškolského pedagóga sa to valí zo všetkých strán! Marián Vanderka (45), dekan Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, by mal mať toho na rováši viac ako dosť. Najprv ho usvedčili z plagiátorstva, teraz mal dokonca napadnúť dôchodcu s paličkou!

Zaútočil vysokoškolský dekan na bezbranného dôchodcu? Všetci čakajú, čo ukáže kamera

Incident sa odohral v sobotu 4. novembra. Dekan Vanderka mal sotiť dôchodcu na zem, pretože mu zavadzal, keď chcel autom vojsť do areálu vysokej školy.

Dcéra dotknutého dôchodcu Ivana prišla na miesto tesne po incidente, práve vtedy, keď sa jej 11-ročný syn snažil dedkovi pomôcť zdvihnúť sa zo zeme. Chlapec bol svedkom údajne arogantného a agresívneho útoku vysokoškolského pedagóga.

Areál školy FTVŠ UK.

Areál školy FTVŠ UK.

Foto: uniba

„V čase incidentu som tam nebola, viem to len z rozprávania môjho otca a malého syna. Otec stál na chodníku aj s 11-ročným vnukom. Pán Vanderka chcel autom vojsť do areálu školy. Začal trúbiť, na čo sa otec zľakol a začal sa pomalým krokom posúvať," uviedla pre domov.sme.sk dcéra Ivana Kemenyová. "Pán Vanderka sa začal správať arogantne, trúbil ešte viac, takže zmätený otec sa otočil a chcel ísť na druhú stranu. Chcem dodať, že otec chodí o palici a neotočí sa ako 20-ročný,“ dodala.

Dekan FTVŠ UK Marián Vanderka má však úplne inú verziu. „Chcel som zaparkovať vo dvore a nutne som potreboval ísť na toaletu. Starší pán po mojom čakaní pri vjazde, ktorý blokoval, a zatrúbení nechcel ustúpiť a ešte mi po kapote začal búchať palicou,“ tvrdí dekan.

Vanderka najprv povedal, že dôchodcu odstrčil a ten padol na zem. Neskôr však svoju výpoveď pozmenil. Vraj vystúpil z auta so snahou pomôcť dôchodcovi ustúpiť z príjazdovej cesty, čo on vnímal ako postrčenie a spadol na zadok na zem.

Priamo na mieste sa dokonca ospravedlnil. Ako tvrdí, hneď potom ho rodina dôchodcu napadla!

Dcéra dôchodcu Ivana sa aj priznala, že Vanderku vyfackala, ale nič viac. Všetko by malo byť zachytené na zázname kamery. Tá ale patrí škole... Ako sme sa však dozvedeli, Vanderka je ochotný záznam poskytnúť hneď, ako si ho polícia vyžiada. Tá totiž celú vec momentálne vyšetruje. "Uvedeným prípadom sa v súčasnosti zaoberá Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Bratislava I," povedal bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Či si už záznam polícia vyžiadala, alebo kedy tak urobí, sme sa od polície nedozvedeli.

Prečítajte si tiež:

ZDROJ >>

Komentujte :)