18. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Obyvatelia Ruska prejavujú menší záujem o sexuálny tovar na AliExpresse, a v niektorých kategóriách intímneho tovaru bol zaznamenaný až 40-percentný pokles. Hovorí sa to v správe oddelenia čínskej skupiny Alibaba, ktorú dostal k dispozícii portál Lenta.ru.

Podľa štatistiky AliExpress sa začal záujem o intímny tovar znižovať ešte v septembri. “Náladu zákazníkov ovplyvňuje buď počasie alebo blížiace sa zima, ale väčšina relevantných dát ukázala zníženie o 10 až 40 percent v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Zákazníci dávajú prednosť kuchynským potrebám a prístrojom,” uvádza sa v správe spoločnosti.

Heslo “sex” sa ocitlo vo vyhľadávači na 275. mieste – medzi “domácou pekárňou” a “iPhone 5”, o ktoré sa naopak záujem zvýšil. V porovnaní so septembrom sa znížil počet zmienok o položke “sex” o 5 percent.

Medzi sexuálnym tovarom rastie záujem len o erotické dámske prádlo, počet dotazov sa zvýšil takmer dvojnásobne v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Pritom napríklad “domácu pekáreň” erotické prádlo nepredbehlo, počet dotazov na pekáreň sa zvýšil o 100 percent.