Utrecht 19. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)
 
Holandská polícia v utorok oznámila, že zatkla tretiu osobu pre podozrenie z účasti na streľbe v električke v Utrechte, ktorá si v pondelok vyžiadala troch mŕtvych a piatich zranených. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke obeť leží úplne prikrytá na koľajniciach medzi dvoma vozňami

Podľa hovorcu prokuratúry Tiesa Kortmanna sú v súčasnosti vo väzbe tri osoby — predpokladaný strelec, ktorým je 37-ročný Gökmen Tanis narodený v Turecku, a dvaja ďalší ľudia zatknutí pre podozrenie z účasti na streľbe.
Kortmann uviedol, že Tanisa zadržiavajú pre podozrenie zo zabitia s možným teroristickým motívom. Dodal však, že pokračuje vyšetrovanie s cieľom zistiť, čo ho viedlo k spusteniu streľby v električke.
Úrady tvrdia, že nevylučujú iné možné motívy činu. Holandské médiá s odvolaním sa na Tanisových susedov Utrechte špekulujú, že streľba mohla súvisieť so vzťahovým problémom.
Miestne médiá napísali, že podozrivého za posledný rok obvinili niekoľkokrát, a to z rôznych trestných činov od pokusu o zabitie až po drobné trestné činy, spáchané v Utrechte i jeho okolí. Miestne médiá napríklad informovali, že len pred dvoma týždňami sa postavil pred súd pre obvinenia zo znásilnenia ženy v roku 2017.
Po zatknutí podozrivého úrady v Utrechte znížili stupeň teroristického ohrozenia z najvyššieho piateho na štvrtý, ktorý zodpovedá stavu vo zvyšku Holandska.
 
Príspevok Zatkli tretiu osobu pre podozrenie z účasti na streľbe v Utrechte zobrazený najskôr Hlavné správy.