Rabat 29. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-2M via AP)
 
Švajčiara žijúceho v Maroku zatkli v sobotu v meste Marrákeš v súvislosti s údajným napojením na osoby podozrivé zo spáchania nedávnej vraždy dvoch škandinávskych turistiek. S odvolaním sa na vyhlásenie marockých úradov o tom informovala agentúra AFP

Na snímke z 18. decembra 2018 forenzný tím na mieste, kde našli telá dvoch škandinávskych turistiek pri dedine Imlíl v oblasti pohoria Vysoký Atlas v strednom Maroku

Muž je podozrivý z toho, že niektorých zo skôr zadržaných v tomto prípade vraždy “cvičil v streľbe” a “učil ich narábať s modernými technológiami”, uviedli marocké úrady. Zadržaný muž sa podľa ich informácií hlásil k “extrémistickej ideológii” a mal aj španielske občianstvo.
Telá 24-ročnej Louisy Vesteragerovej Jespersenovej z Dánska a 28-ročnej Maren Uelandovej z Nórska objavili 17. decembra neďaleko vrcholu hory Tubkál v pohorí Vysoký Atlas. Obe ženy mali odrezané hlavy. Na sieti sa objavilo video, ktoré natočili útočníci a zachytáva, ako dvom mladým ženám odrezávajú za živa hlavy. V súvislosti s prípadom zatkli už dovedna 19 osôb, pričom miestne úrady tvrdia, že ide o teroristický čin.
 
Príspevok Zatkli Švajčiara údajne napojeného na podozrivých z vraždy dvoch Dánok, ktorým v Maroku odrezali hlavy zobrazený najskôr Hlavné správy.