Simferopol 8. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Vladimir Astapkovich)
 

Americkí verejní činitelia sa podelili o svoje dojmy z návštevy Krymu. Delegácia štyroch zástupcov z organizácie Centrum pre občansku iniciatívu (USA) je na poloostrove na trojdňovej oficiálnej návšteve.

Ilustračné foto

„Náš pobyt bol skvelý. Prvé, čo nám padlo do oka a zanechalo v nás dojem, bolo simferopolské letisko a cesty. Celkovo je celé mesto krásne a ľudia sú tu veľmi priateľskí. Máme veľmi pozitívne dojmy, naozaj,” prezradila novinárom členka Demokratického klubu Santa Clara Catherine Metzová.
Sylvia Demarestová, šéfka delegácie verejných činiteľov, ktorá je tiež na Kryme, informovala o podpore krymských obyvateľov a prehovorila o procesoch, ktoré na poloostrove prebiehajú.
„Už dlho sa venujem štúdiu situácie na Kryme. Môžem povedať, že súhlasím s tým, čo sa tu stalo a zdieľam názor občanov Krymu,” vyhlásila šéfka delegácie počas stretnutia s predsedom krymského parlamentu Vladimirom Konstantinovom.
Okrem toho Demarestová poďakovala občanom Krymu za vrelé prijatie.
Skôr delegácie v Simferopolskej aleji priateľstva vysadila exotické stromy.
„Dnes sme navštívili centrum Nádeje. Ide o školiace stredisko pre rehabilitáciu detí s postihnutím. Urobili sme tu humanitárnu akciu a vysadili v aleji priateľstva exotické krymské rastliny — vistárie,” povedal novinárom Jurij Pelipenko, jeden z organizátorov stretnutia a zaslúžilý pracovník priemyslu na Kryme.
 

Príspevok Zástupcovia delegácie z USA prezradili, čo na nich urobilo dojem na Kryme zobrazený najskôr Hlavné správy.