Londýn 7. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Metropolitan Police)
 

Čas uvedený na fotografiách podozrivých z otravy Skripaľových je zhodný, pretože natáčanie prebiehalo zároveň na dvoch rôznych kamerách na londýnskom letisku Gatwick, oznámil Sputniku zástupca londýnskej polície na žiadosť o okomentovanie zvláštnosti fotografií.

Na videosnímke poskytnutej 5. septembra 2018 je Ruslan Boširov na londýnskom letisku Gatwick

Kráľovské štátne zastupiteľstvo v stredu obvinilo dvoch ruských občanov z otravy Sergeja a Julije Skripaľových. V rovnaký deň Scotland Yard zverejnil fotografie oboch mužov z letiska Gatwick.
Na zvláštnosť fotografií upozornila predovšetkým hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová, podľa ktorej je na oboch fotografiách rovnaká chodba a čas sa tiež zhoduje. Zacharovová oznámila, že buď bol dátum a čas na fotografie pridaný, alebo sa pracovníci GRU Ruska naučili chodiť súčasne, ale ich obrazy sú zachytené na dvoch rôznych fotografiách.
„Fotografie dvoch podozrivých v Gatwicku boli urobené z dvoch rôznych kamier, ktoré sú umiestnené vo dvoch rôznych chodbách, pri východe cestujúcich po pristání medzinárodných letov,” uviedol Sputniku hovorca Scotland Yardu.
V britskom Salisbury bol 4. marca otrávený bývalý plukovník GRU Sergej Skripaľ, ktorý pracoval pre britské tajné služby a jeho dcéra Julija. Britská strana tvrdí, že otrávenie látkou A-234 má na svedomí Rusko, ktoré však toto obvinenie kategoricky popiera.
 

Príspevok Zástupca londýnskej polície vysvetlil nejasnosti na fotografiách podozrivých v prípade Skripaľových zobrazený najskôr Hlavné správy.