St. Luis 17. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Omaha World-Herald)
 
Záplavy spôsobené prudkým dažďom a roztápajúcim sa snehom si na americkom Stredozápade vyžiadali dvoch mŕtvych. Úrady informovali, že v piatok zomrel na juhozápade štátu Iowa 52-ročný Aleido Rojas Galan, ktorý so svojím autom obišiel barikádu a strhla ho voda

Na snímke ľudia sa brodia zaplavenými ulicami

V aute boli okrem Galana dvaja muži, tým sa ale podarilo prežiť. Vo štvrtok zase zomrel 50-ročný James Wilke z Columbusu v štáte Nebraska, keď sa snažil so svojím traktorom prísť k uviaznutým motoristom a zrútil sa most.
Dvaja muži sú tiež nezvestní. Jedného muža vo štvrtok strhla voda, keď stál na kapote svojho zaplaveného auta, druhého zase, keď sa pretrhla hrádza.
V dôsledku dažďa a roztápajúceho sa snehu stúpla hladina rieky Missouri na nebezpečnú úroveň. V iowskom okrese Fremont dosiahla v nedeľu rekordnú výšku 9,2 metra. V Nebraske aj Iowe museli obyvateľov evakuovať. Zatiaľ, čo v Nebraske v nedeľu voda začala klesať, obyvatelia štátov Iowa, Kansas a Missouri sa pripravujú na najhoršie. Záplavy hlásia aj z Illinois, Minnesoty, Južnej Dakoty a Wisconsinu.
Voda v Nebraske zaplavila aj leteckú základňu. Denník Omaha World-Herald informoval, že tretina základne Offutt je pod vodou. Hovorca zariadenia uviedol, že voda poškodila 60 budov, pričom zhruba polovica z nich je zaplavená až 2,4 metrami vody.
 
Príspevok Záplavy si na Stredozápade USA vyžiadali dvoch mŕtvych zobrazený najskôr Hlavné správy.