Kolín 7. mája 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR- Michal Svítok)

Zápas A-skupiny hokejových MS medzi Lotyšskom a Slovenskom vošiel do histórie
Na snímke radosť hráčov Lotyšska po strelení gólu v zápase Lotyšsko – Slovensko v základnej A-skupine MS v ľadovom hokeji v Kolíne nad Rýnom 7. mája 2017

Vôbec prvýkrát boli na svetovom šampionáte mikrofóny rozhodcov použité tak, že prenášali zvuk priamo do haly. Diváci v Lanxess aréne tak mali možnosť počuť komunikáciu arbitrov s časomierou i s hráčmi.
Zápas s historickou novinkou rozhodovali hlavní arbitri Roman Gofman z Ruska a Anssi Salonen z Fínska. Úplne prvé rozhodnutie, ktoré mohli diváci nielen vidieť, ale aj počuť, bolo vylúčenie Tomáša Matoušeka na 5 minút a do konca zápasu na začiatku siedmej minúty.

Lotyšsko – Slovensko 2:0, po 2. tretine
Slováci prehrávajú s Lotyšmi, druhý gól sme inkasovali opäť v oslabení.
Lotyšsko dalo gól a zvyšuje opäť v presilovke na 2:0. Do streleckej listiny sa zapísala najväčšia hviezda lotyšského výberu Girgensons.

Lotyšsko – Slovensko, zostavy zápasu A-skupiny
Na snímke fanúšikovia pred zápasom Lotyšsko – Slovensko v základnej A-skupine MS v ľadovom hokeji v Kolíne nad Rýnom
Slovenskí hokejisti nastúpili na druhý zápas na MS v bránke s Jánom Lacom. Július Hudáček, ktorý chytal v predošlom dueli proti Taliansku, zostal tentoraz na striedačke v pozícii náhradníka. V zostave trénera Zdena Cígera nastali aj zmeny v zložení útokov. Do prvého sa posunul center Jakub Suja namiesto Libora Hudáčka. Mimo zostavy zostali útočníci Tomáš Hrnka a Andrej Šťastný. Namiesto nich nastúpili Tomáš Zigo a Tomáš Matoušek, ktorí zaujali miesta vo štvrtom útoku vedľa Pavla Skalického.
Mužstvá Lotyšska a Slovenska nastúpili na zápas A-skupiny v týchto zostavách:
Lotyšsko: Merzlikins – Cibulskis, Galvinš, Sotnieks, Kulda, Balinskis, Freibergs, Jaks – Daugavinš, Džerinš, Rob. Bukarts – Sprukts, Ri. Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Bičevskis, Blugers, Meija – Pavlovs
Slovensko: Laco – Čajkovský, Sersen, Čerešňák, Jánošík, Gernát, Mikuš, Šedivý, Trška – Dravecký, Suja, Skokan – Haščák, Bližňák, Miklík – Kudrna, Cingeľ, L. Hudáček – Skalický, Zigo, Matoušek