Dubaj 12. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)

Prítomnosť západných ozbrojených síl v Perzskom zálive zvyšuje regionálne napätie. Vyhlásil to v pondelok iracký minister zahraničných vecí Muhammad Hakím. “Štáty Perzského zálivu vedia spoločne zaistiť bezpečnosť lodnej dopravy,” uviedol na Twitteri. “Irak sa snaží znížiť napätie v našom regióne prostredníctvom pokojných rokovaní a prítomnosť západných síl v tomto regióne vystupňuje napätie,” dodal Hakím podľa agentúry Reuters

Ilustračný obrázok

Spojené štáty sa snažia vytvoriť námornú misiu s cieľom garantovať slobodnú plavbu v Perzskom zálive. Británia súhlasila s účasťou na takejto misii, ale iné európske štáty, predovšetkým Nemecko, sú zdržanlivé pre obavy zo zatiahnutia do otvoreného konfliktu.

Irán zadržal v minulých týždňoch v tomto regióne najmenej tri zahraničné ropné tankery pre údajné porušenie medzinárodného práva, pripomína agentúra DPA.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj