Mladú zamilovanú dvojicu, ktorá sa chystala spoločne utiecť a vziať sa, zabili elektrickým prúdom v pakistanskom meste Karáčí. Informuje o tom The Independent s odkazom na údaje polície
Ilustračné foto

Z podozrenia zo zapojenia do udalosti boli zadržaní členovia oboch rodín. Najprv zabili a zakopali 15-ročnú Bakht Jan a ďalší deň jej 17-ročného priateľa Rehmana.

Podľa polície môžu byť do popravy priamo zapojení otcovia a strýkovia zabitých teenagerov a tiež 30 zástupcov miestnej kmeňovej rady, ktorí sa teraz skrývajú.
Rodičia oboch teenagerov už súhlasili s ich svadbou, zasiahli však zástupcovia rady starších a príbuzným pohrozili, že pokiaľ nespáchajú vraždu cti, čakajú ich veľké problémy. Vražda cti je trestný čin spáchaný príbuznými proti členovi rodiny, ktorý zahanbil rodinu. Vo väčšine prípadov sú obeťami ženy a dievčatá.
V októbri 2016 v Pakistane prijali zákon, ktorý sprísňuje trest za vraždu cti. Predtým fungoval princíp, že sa prípad uzavrel dohodou strán, ak členovia rodiny obete odpustili vrahovi, ktorému bola týmto odpustená vina. Vzhľadom k tomu, že vražda cti je väčšinou páchaná jedným z členov rodiny so schválením celej rodiny, bolo odpustenie vrahovi garantované.