Bratislava  14. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Sociálna poisťovňa v auguste a septembri tohto roka odoslala zamestnávateľom upozornenia na aktuálny nedoplatok poistného za júl

Ilustračné foto

Spolu odoslala 41 847 esemesiek a e-mailov pre 28 824 zamestnávateľov. Správy upozorňovali zamestnávateľov na dlžné poistné v celkovej výške takmer 35,5 mil. eur. Zamestnávatelia v reakcii na tieto upozornenia doplatili nedoplatky v sume vyše 10,1 mil. eur. “Je to rekordný objem uhradených nedoplatkov od februára 2016, odkedy Sociálna poisťovňa začala zamestnávateľom takto pripomínať nedoplatky,” uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Podľa neho ide o 28,50-percentnú úspešnosť z celkovej upozorňovanej sumy.
Správy o aktuálnom nedoplatku sú ústretovou službou Sociálnej poisťovne. Odvádzatelia poistného, zamestnávatelia a SZČO, ktorí majú nahlásené aktuálne kontakty, sa tak rýchlo dozvedia o nedoplatku. “Ak dlh čo najskôr vyrovnajú, vyhnú sa narastaniu penále za každý deň meškania platby a problémom s neskorším vymáhaním dlhu,” uzavrel Višváder.
 
Príspevok Zamestnávatelia po urgenciách Sociálnej poisťovni za júl uhradili vyše 10 mil. eur zobrazený najskôr Hlavné správy.