Washington 25. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Twitter)
 
Donald Trump a Emmanuel Macron spolu so svojimi manželkami vysadili strom pred Bielym domom. Internetom kolujú vtipné komentáre k tomuto zadokumentovanému počinu

Fotografia sa stala hitom internetu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron spolu so svojou manželkou Brigit Macronovou prileteli do USA na oficiálnu trojdňovú návštevu. Ako darček americkému páru priviezli sadenicu duba z Belleau, francúzskeho lesa, ktorý bol americkou armádou vybojovaný od Nemcov v prvej svetovej vojne (aby sa mu Trump odvďačil, striasol starostlivo prach s Macronovho obleku). Strom sa rozhodli vysadiť na lúke pri Bielom dome, ako symbolické gesto priateľstva národov. Avšak, niečo bolo predsa len zle.
Fotografia, na ktorej prezidenti Francúzska a USA vlastnými rukami vysádzajú strom, zatiaľ čo ich manželky sledujú v parádnych kostýmoch, sa ihneď stala mémom. Mnohí sa domnievajú, že Trump konečne urobil niečo užitočné.
“(ukolísavajúci hlas moderátora Davida Attenborougha) Pozorujeme vzácny okamih, kedy oranžový sibírsky troglodyt trávi čas nad naozajstnú prácou”

“Veľmi zábavná fotografia. Zdá sa, že vysadiť strom je najlepšia vec, akú Donald Trump urobil pre túto planétu za celý život. Mám taký dojem, že to bol nápad Macrona. ”

Ľudia žartovali, že ide o záber zo seriálu: “V minulom dieli Zúfalých manželiek.”

“Nová séria Rodiny Sopranovcov je najlepšia.”

“Nová séria seriálu Odpočívaj v pokoji vyzerá skvele.”

“Lars von Trier, zase to robíš.”

Obal hudobného albumu: “Hádajte, ktorý album Pink Floyd to je.”

Samozrejme zazneli aj predpoklady, že prezidenti zakopávajú niekoho mŕtvolu: “Zdá sa, že zakopávajú mŕtvolu … Mŕtvolu našej demokracie!”

“Brigit Macronová, odpočívaj v pokoji.”

 
Príspevok “Zakopávajú mŕtvolu našej demokracie”: Fotografia Trumpa s Macronom buráca internetom zobrazený najskôr Hlavné správy.