Bratislava 13. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť aj Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky odporúčajú, aby plénum Národnej rady SR nesúhlasilo s pripomienkami prezidenta Andreja Kisku a opätovne schválilo zákon o Policajnom zbore v pôvodnom znení. V rokovacej sále o tom v úvode rokovania o tomto návrhu novely zákona informoval poslanec za Smer-SD Jozef Buček

Na snímke opozičný poslanec Gábor Grendel (OĽaNO)

Ako uviedol poslanec za OĽaNO Gábor Grendel, zákon políciu aj výber policajného prezidenta spolitizuje. “Policajný prezident sa týmto zákonom stáva prakticky neodvolateľný. Nanútite nasledujúcemu vedeniu ministerstva vnútra, za akého policajného prezidenta má niesť zodpovednosť tri roky,” povedal. Poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO) dodala, že toto bude jeden z prvých zákonov, ktorý OĽaNO zmení, keď bude vo vláde. Ondrej Dostál z SaS tvrdí, že týmto návrhom v žiadnom prípade nechce vládna koalícia dosiahnuť nezávislosť polície, policajnej inšpekcie. Podpredseda SNS Anton Hrnko pripomenul, že opozícia chcela zákon zmeniť a teraz, keď sa mení, tak majú k nemu pripomienky.
Poslanec za Smer-SD a exminister vnútra Robert Kaliňák vo faktickej poznámke poznamenal na margo slov Grendela, že opozícia chce politizovať políciu. Podľa neho Grendel tvrdí, že keď opozícia nemôže vybrať policajného prezidenta, tak všetci ostatní sú zlí. “Priznali ste sa k tomu, že zákon chcete zmeniť a že chcete tému spolitizovať,” adresoval Grendelovi.
Poslanci zákon v týchto chvíľach už prerokovali, hlasovať o ňom budú po krátkej prestávke.
Poslanci Národnej rady SR 4. decembra odobrili zmeny v zákone o Policajnom zbore. Novelou zákona o Policajnom zbore, ktorý schválili poslanci 76 hlasmi, sa má zmeniť spôsob voľby policajného prezidenta aj šéfa policajnej inšpekcie. Ako pri vrátení novely argumentovala hlava štátu, schválená norma nerieši aktuálne problémy spojené s fungovaním Policajného zboru a je nesystémová.
 
Príspevok Zákon o Policajnom zbore políciu spolitizuje, tvrdí Grendel zobrazený najskôr Hlavné správy.