Washington 29. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-David Goldman)
 
Zakladateľ televízneho kanálu CNN Ted Turner vyhlásil, že trpí neurodegeneratívnym ochorením. Povedal to v interview pre CBS News

Na snímke Ted Turner

“Je to mierna forma Alzheimerovej choroby. Je to podobné, ale nie je to tak zlé, nie je to smrteľné. Mám … nepamätám si jej názov,” povedal. Po pauze dodal: “Demencia. Nepamätám si, čo je to za chorobu.” Turner sa posťažoval, že sa cíti unavený a zábudlivý.
Pred tým mu bola stanovená diagnóza manickej depresie, ale ukázalo sa, že to bola chybná diagnóza.
Turner založil nepretržitý spravodajský kanál CNN v roku 1980. V roku 1996 sa CNN a ďalšie kanály Turner Broadcasting System stali súčasťou mediálnej korporácie Time Warner, kde Ted Turner zaujal jednu z riadiacich funkcií. Avšak v roku 2001 po zlúčení Time Warner a AOL bol Turner prakticky vylúčený z vedenia, hoci si zachoval pozíciu viceprezidenta v zjednotenej spoločnosti. V roku 2003 sa vzdal právomocí viceprezidenta a zostal iba členom predstavenstva. Za ďalšie tri roky Turner opustil aj predstavenstvo Time Warner.
Po odchode z predstavenstva Time Warner sa Ted Turner sústredil na projekty na ochranu životného prostredia, jadrového odzbrojenia a kontrolu pôrodnosti (resp. šírenie potratovej ideológie). V roku 2018 Forbes ohodnotil Turnerov majetok na 2,2 miliardy dolárov.
 
Príspevok Zakladateľ CNN Ted Turner ochorel na demenciu a zabudol názov svojej choroby zobrazený najskôr Hlavné správy.