Praha 20. marca 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Jeden z najväčších e-shopov v Českej republike Alza.cz, ktorý pôsobiaci aj na slovenskom trhu, zaznamenal zneužitie účtov zákazníkov, na ktoré si neznámi páchatelia objednali tovar. Internetový obchod tieto praktiky odhalil a spolupracuje s políciou na doriešení celej kauzy. Podľa vyjadrení hovorkyne Alza.cz pre portál Novinky.cz spoločnosť vráti peniaze všetkým dotknutým zákazníkom.

Ilustračné foto: Alza.sk

“Interné systémy našej spoločnosti zaznamenali zneužitie účtov niekoľkých zákazníkov neznámym páchateľom. Naša spoločnosť preto podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa,” uviedla   hovorkyňa spoločnosti Patricie Šedivá.
Páchatelia si údajne na účty niekoľkých zákazníkov internetového obchodu objednali tovar, ktorý si aj prevzali. Prípad začala riešiť česká polícia. K úniku údajov zákazníkov došlo podľa vyjadrení spoločnosti mimo Alzu. Spoločnosť ďalej uviedla, že vďaka spolupráci s políciou sa podarilo odhaliť niekoľko podozrivých. Po dobu vyšetrovania však nemôžu oznámiť bližšie podrobnosti, napríklad akým spôsobom sa podozriví dostali k cudzím účtom.
“Všetkých zákazníkov, u ktorých bola táto situáciu detekovaná, sme okamžite telefonicky informovali a dôrazne odporučili nastavenie dostatočne bezpečného hesla, ktoré nikde inde nevyužívajú,” doplnila hovorkyňa, ktorá potvrdila, že firma vráti peniaze zákazníkom v podobných prípadoch.
O stanovsiko, či sa podobné prípady nestali aj na území Slovenska, sme požiadali zástupcov Alza.sk. Budeme vás informovať.
 
Príspevok Zákazníkom internetového obchodu Alza.cz sa nabúrali do účtov, prípad rieši polícia zobrazený najskôr Hlavné správy.