Berlín 18. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Rolf Vennenbernd)

Záhadné balíčky veľkosti tehly zabalené do čiernej fólie s hmotnosťou jedného kilogramu, ktoré v uplynulom týždni znepokojili občanov a návštevníkov nemeckého ostrova Borkum v Severnom mori, nezostali osamotené.

Ilustračné foto

Už skôr prišli informácie z Belgicka i Holandska, že more vyplavilo podobné balíčky aj na tamojšie pláže.

Z dnešného dňa pochádza informácia nemeckej polície, že asi 20 rovnakých balíčkov vyplavilo more na východofrízskych ostrovoch Baltrum a Norderney, uviedlo internetové vydanie lokálneho denníka Emder Zeitung.

Muži zákona už v uplynulom týždni ohlásili zintenzívnenie kontroly pláží na Borkume a vyzvali verejnosť, aby v prípade podobného nálezu balíčky obsahujúce nešpecifikovanú chemickú látku zaniesli neodkladne na policajný okrsok.

Vyšetrovatelia rátajú s tým, že more môže priplaviť aj ďalšie podobné balíčky. Zároveň varujú, že ich obsah by mohol spôsobiť značné zdravotné problémy a navyše, ak je ilegálny, sa každý, kto by ho prechovával, vystavuje riziku stíhania a vysokej pokuty. Obsah balíčkov by mali objasniť experti. Na špekuláciách, že by mohlo ísť o drogy, sa polícia odmieta podieľať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.