Káhira 22. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Javier Fergo)

Líbyjská pobrežná stráž zadržala v Stredozemnom mori člny, na ktorých bolo takmer 200 migrantov smerujúcich do Európy. Jej hovorca Ajúb Gassín v sobotu informoval, že vo vodách pri hlavnom meste Tripolis počas uplynulých troch dní zadržali päť gumených člnov so 199 ľuďmi vrátane žien. Okrem ôsmich osôb z Bangladéša všetci pochádzali z Afriky

Ilustračné foto

Tridsaťdeväť migrantov vo dvoch člnoch zadržala pobrežná stráž v stredu, ďalší so 17 ľuďmi zastavili vo štvrtok a dva člny so 143 osobami v piatok. Úrady im poskytli humanitárnu a lekársku pomoc a následne ich vzali do utečeneckých táborov v Tripolise.

Líbya sa stala hlavným východzím bodom pre migrantov a utečencov z Afriky smerujúcich do Európy po povstaní, ktoré v roku 2011 zvrhlo a pripravilo o život tamojšieho diktátora Muammara Kaddáfího. Líbyjské úrady sa v spolupráci s Európskou úniou snažia v poslednej dobe tok migrantov obmedziť.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj