Teherán 17. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ebrahim Noroozi)
 
Iránske úrady zadržali Esfandiára Rahíma Mašáího, blízkeho spojenca exprezidenta Mahmúda Ahmadínežáda, informovala o tom v sobotu iránska polooficiálna agentúra ILNA.

Na snímke Mahmúd Ahmadínežád

Podľa správy, z ktorej citovala agentúra AP, teheránska prokuratúra uviedla, že Mašáího polícia zadržala v súvislosti s “vyšetrovaním”. Bližšie informácie k prípadu neposkytla.
Vo štvrtok Mašáí pred britským veľvyslanectvom v Teheráne spálil kópiu rozsudku, na základe ktorého súd poslal do väzenia Hamída Bagháího – ďalšieho spojenca Ahmadínežáda. Bagháího odsúdili na 15 rokov väzenia za zneužitie verejných prostriedkov v čase, keď bol viceprezidentom. Bagháí tento týždeň nastúpil na výkon trestu.
Za zneužitie verejných prostriedkov uväznili niekoľko Ahmadínežádových spojencov.Počas Bagháího procesu sa Ahmadínežád pred súdom opakovane objavo val a kritizoval mnohých predstaviteľov vrátane šéfa justície Sádeka Larídžáního.
Hamíd Bagháí zastával viceprezidentskú funkciu v rokoch 2011-2013 za vlády za vlády konzervatívno-populistického prezidenta Ahmadínežáda; zároveň bol aj šéfom jeho kancelárie. Obaja sa pokúsili kandidovať vo vlaňajších májových prezidentských voľbách, avšak ich kandidatúru zablokovala vplyvná Rada strážcov, ktorá dohliada na priebeh volieb.
 
Príspevok Zadržali blízkeho spojenca exprezidenta Ahmadínežáda zobrazený najskôr Hlavné správy.