Bratislava 16. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR-Jakub Kotian)
 
Tibor Gašpar je od 1. augusta tohto roka poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej

Na snímke bývalý prezident Policajného zboru Tibor Gašpar

Po vynútení si odchodu Tibora Gašpara z postu policajného prezidenta k 1. máju tohto roka, ktorý zorganizovalo hnutie Za slušné Slovensko, sa dostáva Gašparovi zadosťučinenia.
Podľa informácií, ktoré potvrdil tlačový odbor Ministerstva vnútra, je Tibor Gašpar od 1. augusta 2018 zamestnaný vo funkcii odborníka ústavného činiteľa (ministerky Sakovej) v oblasti legislatívy a v oblasti sociálne vylúčených komunít – nie je ale zamestnaný na plný úväzok.

Odchod Gašpara z čela polície žiadali po smrti novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ľudia na námestiach pod vedením organizátorov Slušného Slovenska, predovšetkým Karolíny Farskej a Juraja Šeligu. Tí sa opakovali, že práve jeho zotrvávanie vo funkcii podľa nich bráni vyšetrovaniu vraždy. Gašpar tieto domnienky vyvrátil a organizátorov kritizoval za to, že verejnosti podsúvajú pohľady na prípad vraždy ale aj celkovo na činnosť polície a jeho ako policajného prezidenta hrubou manipuláciou s cieľom docieliť personálne zmeny. “Podarilo sa im to na úrovni politickej, ale čo je horšie, po prvýkrát sa podľa mňa dostali už aj na úroveň profesnú.”, povedal exkluzívne v rozhovore pre Hlavné správy niekoľko týždňov po odstúpení z funkcie policajného prezidenta (Viac TU).
 

Príspevok Zadosťučinenie? Tibor Gašpar sa stal novým poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej zobrazený najskôr Hlavné správy.