Záchranári zastavili pátranie po turistoch nezvestných vo Švajčiarsku po zosuve

Viedeň 26. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gian Ehrenzeller/Keystone via AP)

Pátranie po ôsmich turistoch nezvestných vo Švajčiarsku po mohutnom zosuve skalného masívu sa dnes skončilo. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hovorkyňu polície Sandru Scianguettaovú
Ilustračné foto

“Vyčerpali sme všetky možnosti, pomocou ktorých by sme mohli nezvestných ľudí nájsť,” konštatovala. “Padlo rozhodnutie zastaviť pátranie po nezvestných,” uzavrela hovorkyňa.
V stredu sa z hory Piz Cengalo (3369 metrov nad morom) na švajčiarsko-talianskej hranici uvoľnili približne štyri milióny kubických metrov skál a valili sa dolu údolím Bondasca vo švajčiarskom kantóne Graubünden, kde sa podľa predpokladov práve nachádzali ôsmi turisti.
Záchranári podľa hovorkyne dospeli k záveru, že nezvestní turisti z Nemecka, Švajčiarska a Rakúska boli v údolí Bondasca a pravdepodobne ich zasiahli valiace sa sutiny. Pátracie tímy podľa nej vzali do úvahy čas, ktorý uplynul od stredajšieho zosuvu, ako aj nebezpečenstvo, ktoré záchranárom v tejto oblasti hrozí. V piatok totiž došlo v tomto údolí aj k druhému zosuvu skál z hory Piz Cengalo.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.