Bratislava 31. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Bratislavská resocializačná komunita Antona Srholca – Resoty sa sťažuje na postup záchranárov pri zásahu u jedného z ich obyvateľov. Muž na druhý deň po zásahu zomrel. Resoty tvrdia, že zdravotníci u neho zanedbali starostlivosť.
Ilustračné foto

Bratislavská záchranka teraz preveruje postup svojej posádky. V prípade potvrdenia skutočností hovorí o prijatí “všetkých potrebných a účinných opatrení, aby sa takáto situácia už viac neopakovala”. “S podnetom na preskúmanie činnosti záchranárov sme sa obrátili na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,” odpísala bratislavská polícia.
“Vedeli, že sa náš obyvateľ pokúsil o samovraždu požitím niekoľkých desiatok tabletiek lieku, zrejme v kombinácií s alkoholom. Opakovane vravel záchranárom, že sa chce zabiť. Napriek tomu túto skutočnosť nikde nezapísali, dali mu infúzie, ktoré mu mal meniť jeho spolubývajúci – iný bezdomovec,” opísala situáciu v utorok (30.1.) resocializačná komunita na Facebooku s tým, že ho záchranári nechali ležať v útulku bez zdravotnej starostlivosti celú noc. U muža mala pritom nasledujúce ráno konštatovať smrť tá istá posádka. “Postup sa nám nezdá v poriadku,” uvádzajú Resoty.
Záchranná zdravotná služba Bratislava prešetruje popisovaný prípad a postup jej posádky. “V prípade, ak sa potvrdia skutočnosti, ktoré by znamenali nesprávny postup alebo pochybenie zo strany lekára a zasahujúcej posádky, je naša organizácia pripravená prijať všetky potrebné a účinné opatrenia, aby sa takáto situácia už viac neopakovala,” napísala v písomnom stanovisku.
“Pre zistenie presných príčin bola nariadená zdravotno-bezpečnostná pitva. O ďalšom postupe vo veci rozhodne polícia po zabezpečení výsledkov pitvy,” dodala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková s dôvetkom, že s podnetom na preskúmanie činnosti záchranárov sa obrátila na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.