Vysoké Tatry 28. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)

Združenie bude financie zbierať zhruba dva týždne

Záchranári z občianskeho združenia Záchrana z Popradu sa rozhodli finančne pomôcť rodine po horskom nosičovi a pracovníkovi Zbojníckej chaty Martinovi Hurajtovi, ktorý prišiel o život v nedeľu 26. marca. Dobrovoľný 28-ročný záchranár išiel pomôcť 22-ročnému turistovi, avšak počas presunu spadol na zľadovatenom teréne a na mieste zraneniam podľahol.

Ilustračné foto

“Napriek tomu, že sám nebol profesionálny záchranár, bol pripravený, a nielen teraz, o ľudský život zabojovať. Kým on bojoval svoj vlastný boj, doma ho čakala naša kolegyňa, záchranárka, aj s ich malým synom,” uvádza na sociálnej sieti OZ Záchrana. Združenie bude financie zbierať zhruba dva týždne.

“Myslíme si, že okrem slov sústrasti pozostalým si Martin od nás všetkých zaslúži vyslovenie úcty a uznania za rozhodnutie, ktorým sa zaradil do našich radov,” uviedli záchranári. Vyzbierané peniaze by mali pomôcť rodine aspoň malou časťou zmierniť odchod otca a priateľa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.