Moskva 15. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Ramil Sitdikov)
 
Oficiálna hovorkyňa MZV RF Mária Zacharovová zareagovala na zverejnenie osobných údajov “podozrivých” v kauze Skripalových, Alexandra Petrova a Ruslana Boširova na portáli Bellingcat

Na snímke Maria Zacharovová

Britský projekt Bellingcat zverejnil príspevok, ktorý obsahuje “informáciu o tom, že podľa” databázy FMS “boli Petrov a Boširov agentmi GRU”.
Zacharovová poukázala na ďalšie nesúlady vo verzii Londýna o podiele Petrova a Boširova na otrave v Salisbury.
“Vari sa dostali do databázy FMS až dnes? Mená Petrova a Boširova ohlásil Londýn už dávno. Ešte skôr, ako ich začali podozrievať. A po celú túto dobu žiadne “databázy” neboli? Nie, neboli. Pretože sa uvažovalo inak, že takí ľudia vôbec nie sú. Práve to vyhlásila britská polícia, keď zverejnila ich fotografie. A zrazu sa títo ľudia našli,” napísala Zacharovová na Facebooku.
Hovorkyňa MZV tiež zdôraznila, že žiadne dôkazy podielu “podozrivých” na incidente v Salisbury dosiaľ neboli predložené.
“Tá hlavná otázka je ale v niečom inom. Prečo Bellingcat radšej “hackuje databázu FMS” počas jednej noci, namiesto toho, aby našiel aspoň jeden dôkaz “podielu” Petrova a Boširova na otrave? Prečo Bellingcat v priebehu šiestich mesiacov nepredložil verejnosti nič v podobe fotografií, screenshotov a videozáznamov Petrova a Boširova? Alebo aspoň niečo, čo vyvoláva otázky? No preto,” povedala v závere Zacharovová.
 
Príspevok Zacharovová zareagovala na zverejnenie osobných údajov Petrova a Boširova Bellingcatom zobrazený najskôr Hlavné správy.