Odincovo 22. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Zariadenia na výrobu chemických zbraní nájdené v sýrskom v meste Dúmá a používané militantmi, ktorí tam fungovali, boli vyrobené v západnej Európe. Vyplýva to z piatkového vyjadrenia hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Marije Zacharovovej, o ktorom informovala agentúra TASS.

Na snímke hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová

Ruská diplomatka uviedla, že v súčasnosti “sa vyšetruje, ktorí militanti a teroristi používali tieto zariadenia”. Dodala, že zariadenia sú “síce improvizované, ale zároveň obsahujú aj profesionálne komponenty”.
Zdôraznila, že časť týchto zariadení, ktorá je podľa expertov zhotovená na profesionálnej úrovni, “bola, bohužiaľ, vyrobená v krajinách západnej Európy”.
Zacharovová taktiež potvrdila, že Rusko je pripravené poslať špecifické informácie svojim kolegom, ak o ne prejavia záujem, a taktiež “poskytnúť zodpovedajúce dôkazy, že tieto zariadenia sa do rúk teroristov a militantov dostali zo západnej Európy”.
 
Príspevok Zacharovová: Sýrski teroristi používali zariadenia na chemické zbrane vyrobené v Európe zobrazený najskôr Hlavné správy.