Pezinok 14. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Obžalovaný dnes na súd neprišiel
Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa dnes začalo hlavné pojednávanie v prípade obžalovaného Oskára B., ktorý mal občanovi Portugalska vulgárne nadávať pre jeho tmavú pleť a navyše mu mal rozbiť mobilný telefón.
Ilustračné foto

ŠTS v júni tohto roka vydal trestný rozkaz a Oskára B. odsúdil na úhrnný trest odňatia slobody na 20 mesiacov. Vo veci však bol podaný odpor a súd tak nariadil hlavné pojednávanie.
V úvode pojednávania prokurátor prečítal obžalobu. Vyplynulo z nej, že Portugalčan v apríli tohto roka prechádzal po ulici okolo pohostinstva v Pezinku, keď mu obžalovaný začal vulgárne nadávať pre farbu jeho pleti a navyše mu rozbil jeho mobilný telefón v hodnote viac ako 600 eur. „Snažil sa na mňa zaútočiť päsťou,“ vypovedal poškodený na polícii s tým, že sa útoku bránil. Zápisnicu o jeho výsluchu dnes na pojednávaní prečítal prokurátor.
Z výpovedí svedkov z prípravného konania vyplynulo, že obvinený neprestal verbálne na Portugalčana útočiť ani po príchode polície. „Pýtal sa nás, komu budeme veriť, či jemu, alebo čiernej hube,“ vypovedal jeden z policajtov pred vyšetrovateľom. Aj jeho výpoveď dnes na súde prečítal prokurátor.
Obžalovaný dnes na súd neprišiel. Na polícii okrem iného vypovedal, že dôvodom konfliktu nebolo, že poškodený je čiernej pleti.
Súd odročil pojednávanie na neurčito.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.