Moskva 13. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Od utorkovej polnoci platí v Rusku zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky súvisiacich s blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Informovala o tom v utorok agentúra Interfax s tým, že tento zákaz platí päť dní vrátane dňa volieb.

Ilustračné foto

Prezidentské voľby sa Rusku uskutočnia 18. marca. Ich favoritom je Putin, ktorého terajšie funkčné obdobie sa skončí 7. mája. Jeho najhlasnejší kritik Alexej Navaľnyj kandidovať nemôže.
V prípade volebného víťazstva zostane 65-ročný Putin vo funkcii ďalších šesť rokov, teda do roku 2024.
Okrem Putina kandiduje ešte ďalších sedem uchádzačov: líder ruských nacionalistov Vladimir Žirinovskij, kandidát Komunistickej strany Ruskej federácie a riaditeľ roľníckeho družstva Pavel Grudinin, liberálny ekonóm Grigorij Javlinskij, podnikateľský ombudsman a politik Boris Titov, bývalý poslanec parlamentu Sergej Baburin, moderátorka a novinárka Xenija Sobčaková a ľavicový politik Maxim Surajkin.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.