Kyjev 1. septembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot Ukranewas)

Niektoré ukrajinské médiá a analytici upozorňujú, že sa začala poľovačka na bývalých vysokopostavených štátnych úradníkov, ministrov a funkcionárov, ktorí drancovali Ukrajinu počas vládnutia bývalého prezidenta Petra Porošenka a ktorí môžu toho veľa prezradiť o „hriechoch“ svojich kolegov a samotného prezidenta. Podozrievajú, že s tým súvisí aj nedávna udalosť v hlavnom meste Veľkej Británie: bývalú guvernérku Národnej banky Ukrajiny, ktorá vlani utiekla z krajiny, v Londýne zrazilo auto…

Screenshot Ukranewas

„Bývala šéfka Národnej banky Ukrajiny Valéria Gontarevová mala dopravnú nehodu v Londýne,“ s odvolaním sa na miestne zdroje o tom informoval ukrajinský portál Glavkom. „Gontarevovú na prechode pre chodcov v hlavnom meste Veľkej Británie zrazilo auto. Následne ju dopravili do nemocnice. Podrobnosti incidentu sa neuvádzajú, avšak je známe, že k dopravnej nehode došlo pred pár dňami a bývalá šéfka Národnej banky Ukrajiny je v súčasnosti mimo ohrozenia života. Má rôzne ťažké zlomeniny,“ uvádza Glavkom.

„Bývalá šéfka Národnej banky Ukrajiny Valéria Gontarevová komentovala incident, ku ktorému došlo v Londýne, v dôsledku ktorého sa ocitla pod kolesami vozidla a dostala sa do nemocnice so zlomeninami. K dopravnej nehode došlo v pondelok, 26. augusta,“ uviedol denník Ukrajinské novosti.

„V pondelok ma na prechode pre chodcov v centre Londýna zrazilo auto a v súčasnosti sa nachádzam v nemocnici,“ uviedla samotná Gontarevová, ktorú citovali mnohé ukrajinské médiá. Dodala, že polícia vyšetruje daný incident a zisťuje, či to bola nehoda alebo naozaj určití ľudia začali plniť svoje vyhrážky voči niektorým ukrajinským politikom a bývalým vysokým štátnym úradníkom.

Ukrajinské médiá tento incident spájajú s tým, že Gontarevová by onedlho mala svedčiť vo viacerých korupčných kauzách z obdobia vládnutia Petra Porošenka. Pripomenuli, že sa jej viackrát vyhrážal oligarcha Igor Kolomojskij. Novinári podozrievajú, že istí ľudia sa začínajú zbavovať svedkov a Gontarevová je iba jedným z nich…

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj