Bayreuth 25. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Matthias Schrader)

Za účasti švédskeho panovníckeho páru, kráľa Karola XVI. Gustáva a kráľovnej Silvie, ako aj významných predstaviteľov nemeckej politickej scény vrátane spolkovej kancelárky Angely Merkelovej s manželom Joachimom Sauerom či bavorského krajinského premiéra Horsta Seehofera s manželkou Karin sa dnes začal 106. ročník Bayreuthských slávností.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová (vpravo) prichádza s manželom Joachimom Sauerom na otvorenie operného festivalu Bayreuth Opera v nemeckom meste Bayreuth

Dejiskom tradičného wagnerovského festivalu je rodisko svetoznámeho nemeckého hudobného skladateľa Richarda Wagnera, ktorého operu Majstri speváci norimberskí uviedli dnes v rámci slávnostného otvorenia podujatia v novom režijnom naštudovaní Barrieho Koskyho pod taktovkou Philippa Jordana.
Zvedavcom, ktorých neodradilo nepriaznivé počasie – pretrvávajúci dážď – sa na červenom koberci naskytla možnosť vidieť i množstvo ďalších prominentných návštevníkov úvodného festivalového dňa, tak napríklad predstaviteľa jedného z komisárov televízneho seriálu Miesto činu Haralda Krassnitzera, manželov Rosi Mittermaierovú a Christiana Neureuthera, niekdajších špičkových pretekárov v alpskom lyžovaní, či herečku Ann-Kathrin Kramerovú.
Úvodný deň festivalovej prehliadky, ktorá potrvá do 28. augusta a ktorú budú sprevádzať prísne bezpečnostné opatrenia, patrí už tradične prominentným návštevníkom z politickej, ekonomickej, spoločenskej a kultúrnej sféry, medzi ktorými bol dnes aj predseda Spolkového snemu (Bundestagu) Norbert Lammert či viacerí predstavitelia šľachtických rodov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.