Za zastrelenie Keitha Scotta nebude nik obvinený, oznámil prokurátor

Washington 30. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Anda Chu/Bay Area News Group)

Prokurátor v americkom štáte Severná Karolína dnes vyhlásil, že policajt v meste Charlotte postupoval v súlade so zákonom, keď vystrelil na černocha, ktorého zabil. Prípad vyvolal niekoľkodňové protesty v meste.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Informovala tlačová agentúra AP. Prokurátor Andrew Murray sa vyjadroval k prípadu policajta Brenta Vinsona, ktorý 20. septembra zastrelil v meste Charlotte Keitha Lamonta Scotta. Obaja, strelec aj obeť, boli černosi.

Scott sedel vo svojom aute pred bytovým komplexom, keď ho oslovili policajti. Policajný videozáznam zdokumentoval, že na Scotta viackrát zakričali, aby odhodil pištoľ.
Scottova rodina tvrdí, že nebol ozbrojený.

Prokurátor však na zázname z bezpečnostnej kamery priľahlého obchodu ukázal na obrys niečoho, čo vyzeralo ako puzdro zbrane pripevnenej ku Scottovmu členku. A hovoril aj o ďalších dôkazoch toho, že Scott bol ozbrojený.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.