Za vstup do rímskeho Panteónu sa bude od mája vyberať vstupné

Za vstup do rímskeho Panteónu sa bude od mája vyberať vstupné

Rím 11. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andrew Medichini)

Vstupné bude vo výške dvoch eur
Návštevníci Panteónu, jednej z najzachovalejších pamiatok v Ríme, budú po novom platiť vstupné vo výške dvoch eur. S odvolaním sa na pondelkové oznámenie talianskeho ministerstva kultúry o tom informovala agentúra DPA.
Ilustračné foto

Takmer 2000 rokov starý pôvodne pohanský chrám, nazývaný aj chrám všetkých bohov, je jednou z najzachovalejších stavieb v Ríme.
Nové opatrenie nadobudne platnosť 2. mája 2018 a z príjmov zo vstupného sa budú uhrádzať náklady na údržbu pamiatky. Bezplatný vstup bude naďalej možný veriacim počas pravidelných náboženských obradov.
Stavbu Panteónu dokončili počas vlády rímskeho cisára Hadriána v druhom storočí nášho letopočtu. Ide o jednu z najzachovalejších stavieb antického Ríma, sčasti aj vďaka jej neskoršej premene na kresťanský kostol v siedmom storočí.
Panteón je známy svojou obrovskou kupolou s centrálne umiestneným otvorom, cez ktorý preniká dnu denné svetlo a osvetľuje jej mramorový interiér. V Panteóne sa okrem iných nachádza aj hrob renesančného výtvarného majstra Raffaela.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)