Rím 8. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Stefano Pagliarini/Ancona Today)
 
Spravodajské agentúry už ráno priniesli informácie o tragédii z piatkovej noci na diskotéke v talianskom meste Coronaldo v provincii Ancona. Vyžiadala si 6 mŕtvych, 12 je ťažko zranených a okolo 100 ľahšie

Na snímke záchranári ošetrujú zranené osoby pred nočným klubom v talianskom meste Corinaldo v provincii Ancona

Stovky mladých ľudí prišlo hlavne kvôli koncertu rapera Sferu Ebbastu. V nočnom klube Lanterna Azzurra ich už bolo okolo 800 a vonku čakalo na vstup ďalších 900. Než sa koncert začal, bol tanec v plnom prúde. Zábavu však narušil šíriaci sa ostrý zápach, ktorý spôsoboval zhoršenie dýchania.
Pravdepodobne išlo o rozprášený štipľavý sprej. Mladí ľudia, väčšina z nich pod 18 rokov, sa dali v panike na hromadný útek. Únikovým východom sa však dostali na schodisko, ktorého zábradlie nevydržalo nápor a mnohí tu popadali. Skončili pošliapaní davom.
Vyšetrovatelia pracujú aj s verziou, že sprej použil gang cudzincov zameriavajúci sa na okrádanie mládeže na diskotékach. V provincii sa totiž vyskytlo už veľa prípadov, kedy skupina cudzincov práve na diskotékach okrádala prítomných a ak si niektorý z nich všimol niečo podozrivé, či objavil hneď krádež, použila práve štipľavý sprej, aby mohli z miesta bezpečne uniknúť.
V každom prípade však je isté, že na tragédii sa priamo podieľa zlé technické zabezpečenie únikového východu a nadmerné množstvo hostí.
K piatim mŕtvym dievčatám a chlapcom od 14 do 16-rokov patrí aj 39-ročná mama 14-ročnej dcéry. Sprevádzala ju na diskotéku, domov sa nevráti ani jedna z nich.
Počet mŕtvych pritom nemusí byť konečný. Z 12-tich ťažko zranených je v ohrození života až sedem mladých ľudí. V meste je vyhlásený smútok za zomrelých.
Renáta Indri
 
Príspevok Za sprejom na koncerte, ktorý spôsobil paniku a následnú smrť 6 ľudí, môže byť gang cudzincov zobrazený najskôr Hlavné správy.