Ľvov 20. apríla 2018 (HSP/Foto:HSP)
 
Marjana Baťuková, poslankyňa strany mestského parlamentu západoukrajinského mesta Ľvov za stranu Svoboda, na sociálnej sieti uverejnila pri príležitosti výročia narodenia Adolfa Hitlera ódu na tohto zločinca.

Som banderovec a hrdím sa tým, napísala na sociálnej sieti poslankyňa a zástupkyňa riaditeľa školy Marjana Baťuková. Na fotografii pedagogička spolu so svojimi mladými žiakmi

„Veľký človek, nech si hovorí, kto čo chce,“ zložila poklonu príšere Baťuková, ktorej strana Svoboda bola jedným z hlavných baranidiel pri euromajdane, krvavom štátnom prevrate pred štyrmi rokmi na Ukrajine. Bol to práve Oleh Ťahnybok, predseda tejto strany, ktorý spolu s Jaceňukom a Kličkom hnali ľudí na jatky  „Za slušnú Ukrajinu“, alebo – ako sa vtedy vravelo – za „európsku Ukrajinu“  – ako keby ležala na Antarktíde.
Ku svojmu škandalóznemu výroku o Hitlerovi ako o veľkom človeku Baťuková dodala ešte aj nejaké citáty z jeho knihy Mein Kampf. Ako uviedol ľvovský internetový portál Zaxid.net, približne po hodine poslankyňa zmazala svoje texty, avšak Zaxid.net stihlo zaznamenať jej tvorbu.

Občianska náuka i etická výchova po ukrajinsky po víťazstve euromajdanu: Baťuková vzala svojich žiakov na výstavku na počesť veteránov ukrajinskej divízie SS

Baťuková zároveň pracuje ako zástupkyňa riaditeľa jednej zo škôl vo Ľvove. V tomto meste „zhodou okolností“ práve teraz  otvorili výstavku na počesť ukrajinskej divízie SS „Haličina“. Pani zástupkyňa riaditeľa a mestská poslankyňa Baťuková na svojej stránke na sociálnej sieti informovala aj o tom, že spolu so žiakmi navštívila výstavku na počesť veteránov SS.
Zatiaľ čo na Slovensku by ľudia podobnej „krvnej skupiny“ ako Kiska radi posielali žiakov do Oswienczimu, či aspoň do Serede, politici, ktorí sa aj s ich podporou a podporou USA a EÚ dostali do po krvavom prevrate do funkcií na Ukrajine, oslavujú Hitlera a veteránov SS.

Mýlia sa azda tí pozorovatelia, ktorí sú presvedčení, že hlavnými hodnotami euroatlantickej civilizácie sú už dosť dlho propagácia úchylnosti a nacistický kolonializmus?  Chce byť Slovensko aj naďalej v úlohe paholka a spolupáchateľa  zombie-civilizácie, alebo sa naša vlasť konečne, po štúrovsky, postaví na stranu pravdy, spravodlivosti a celkom obyčajnej normálnosti?
Vladimír Mohorita
 
Príspevok Za slušnú Ukrajinu? Poslankyňa a zástupkyňa riaditeľa školy velebí Hitlera pri príležitosti výročia jeho narodenia zobrazený najskôr Hlavné správy.