Za prepad potravín v Kalamenoch hrozí Miroslavovi až 12-ročné väzenie

Kalameny 12. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Žiline)

Liptovskomikulášski a ružomberskí policajti zatkli a obvinili 27-ročného Miroslava z okresu Liptovský Mikuláš. Ten mal v pondelok (8.1.) lúpežne prepadnúť predajňu potravín v obci Kalameny v okrese Ružomberok. V rukách mužov zákona skončil aj ďalší muž a žena, ktorí obvineného mladíka mali pri úteku sprevádzať.
Na snímke predajňa potravín v obci Kalameny v okrese Ružomberok

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová, Miroslav mal vo večerných hodinách vojsť do predajne potravín v obci Kalameny. “Na predavačku údajne nastriekal slzotvorný sprej a následne jej vytrhol zásuvku z registračnej pokladnice s hotovosťou asi 363 eur,” priblížila s tým, že z miesta činu mal obvinený ujsť v sprievode ďalšieho muža a ženy na motorovom vozidle. Auto však onedlho zastavila hliadka liptovskomikulášskej polície na základe vyhláseného pátrania po neznámych páchateľoch unikajúcich na motorovom vozidle. Prípad už prevzal vyšetrovateľ.
Podľa Balogovej skončil obvinený muž v policajnej cele, pričom v zákonnej lehote bude zo strany vyšetrovateľa podaný návrh na jeho vzatie do väzby. Miroslavovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. “Okolnosti lúpeže sú naďalej predmetom vyšetrovania polície v Ružomberku,” uzavrela krajská policajná hovorkyňa.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.