Za porušenie európskych pravidiel pri roamingu majú nasledovať sankcie

Bratislava 28. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Za porušenie európskych pravidiel v oblasti roamingu by sa mali na Slovensku zaviesť sankcie pre operátorov

Počíta s nimi novela zákona o elektronických komunikáciách, ktorú dnes v úvode piateho rokovacieho dňa 11. schôdze Národnej rady (NR) SR predložil plénu minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Ilustračné fotoIlustračné foto

Sankcie sa týkajú tiež porušenia pravidiel pri zabezpečení rovnakého a nediskriminačného zaobchádzania s prevádzkou pri poskytovaní prístupu k internetu. “Reformou v oblasti roamingu sa zriaďuje nový mechanizmus tvorby maloobchodných cien za regulované roamingové služby v rámci celej Únie s cieľom zrušiť maloobchodné roamingové príplatky bez toho, aby došlo k narušeniu domácich a navštívených trhov,” opisuje rezort v materiáli.

Európske nariadenie sa aplikuje vo všetkých členských štátoch a každý členský štát musí zabezpečiť nevyhnutné opatrenia na jeho vykonanie. Sankcie majú teda slúžiť ako nástroj prevencie a ochrany koncových užívateľov pred konaním poskytovateľov elektronických komunikácií pre verejnosť vrátane poskytovateľov služieb prístupu k internetu. Novela zákona by mala nadobudnúť účinnosť 1. februára 2017.

Po prerokovaní tohto bodu programu čakajú na poslancov ďalšie doteraz neprerokované body.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.