Prievidza 2. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR – Erika Ďurčová)

Príspevok pri narodení dieťaťa bude od nového roka v Prievidzi vyšší. Rodičia najmladších Prievidžanov dostanú od mesta po novom 100 eur namiesto doterajších 70 eur. Navýšenie sumy príspevku pri narodení dieťaťa odobrili v rámci zmeny internej smernice prievidzskí mestskí poslanci na svojom dnešnom rokovaní. 
Ilustračné foto

“Snažíme sa aj takýmto spôsobom podporiť mladé rodiny. Mamičky dostávajú príspevok pri narodení dieťaťa aj cez úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ale aj naše mesto chce prispieť k tomu, aby sme im pomohli pri výbavičke, pri nákupe nejakých vecí,” uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková.
Aj keď si podľa nej mesto uvedomuje, že tá čiastka zase nie je veľká, ale nie každé mesto príspevok poskytuje. “Myslíme si, že je to minimálne pozornosť a aj vďaka za nového obyvateľa, pretože obyvateľov nikdy nie je dosť,” podotkla.
Príspevok si po novom môžu rodičia uplatniť do jedného roka veku dieťaťa. “To znamená, že obyvatelia, ktorým sa narodilo bábätko už teraz v októbri, si tento príspevok uplatnia teraz a získajú ho vo výške 70 eur alebo si ho môžu uplatniť na budúci rok a už ho získajú vo výške 100 eur,” doplnila k zmenám internej smernice Macháčková.
Podmienkou získania príspevku je, aby malo dieťa a aspoň jeden z jeho rodičov trvalý pobyt na území mesta. Schválené zmeny vstúpia do platnosti 1. januára budúceho roka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.