Za haváriou cessny na juhu Nemecka mohol byť ľad na krídlach

Ravensburg 15. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Felix Kaestle/dpa via AP)

Experti nemeckého Spolkového úradu pre vyšetrovanie leteckých nehôd začali už v priebehu uplynulej noci so skúmaním možných príčin havárie šesťmiestneho lietadla typu Cessna Citation Mustang 510, ku ktorej došlo vo štvrtok večer neďaleko obce Sieberatsreute v okrese Ravensburg na juhozápade Nemecka.
Záchranári stoja na mieste havárie šesťmiestneho lietadla typu Cessna Citation Mustang 510, ku ktorej došlo 14. decembra 2017 v okolí obce Sieberatsreute v okrese Ravensburg v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko

Ako vyplýva z doteraz zistených poznatkov, stroj patril leteckej taxislužbe Sky Taxi z rakúskej spolkovej krajiny Vorarlbersko so sídlom v Bregenzi.
V čase havárie ho pilotoval sám úradujúci šéf firmy, 45-ročný pilot, ďalšími obeťami boli o štyri roky starší Viedenčan a 79-ročný nemecký podnikateľ Josef Wund označovaný za “kráľa kúpeľov”, ktorý vybudoval okrem iného aj nemecký pavilón na Svetovej výstave Expo 2000 v Hannoveri.
Stroj sa zrútil krátko pred pristátím vo Wundovom bydlisku Friedrichshafene, príčiny objasní až vyšetrovanie.
Rakúsky špecializovaný internetový portál pre letectvo Austrian Navigation priniesol informáciu, že jestvujú indície naznačujúce prítomnosť ľadu na krídlach cessny. Zostáva však nezodpovedanými otázkami, či to zodpovedá skutočnosti a ak áno, či to mohla byť príčina leteckého nešťastia, ktoré neprežil nikto z trojice na palube.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)