Praha/Košice 30. augusta 2018 (HSP/Foto:FlixBus)
 
Nové priame spojenie východného Slovenska s hlavným mestom Poľska prináša poskytovateľ mobility FlixBus. Od 13. septembra spúšťa každodennú medzinárodnú linku, ktorá priamo prepojí Košice, Prešov a Bardejov s Krakovom a Varšavou. Cestovné lístky na nové medzinárodné spoje do Poľska sú už v predaji na www.flixbus.sk, cena napríklad z Bardejova do Krakova sa začína od 4,90 €.

Na snímke FlixBus

Spoje z Košíc vychádzajú každý deň o 8.20, z Prešova o hodinu neskôr o 9.20 a z Bardejova o 10.10. Cesta pokračuje cez mestá Krynica-Zdrój a Nový Sonč, do Krakova na autobusovú stanicu dorazí o 13.25, na konečnú do Varšavy na západnú stanicu o 17.55. Cena cestovných lístkov na trase medzi novou zastávkou v sieti FlixBusu Bardejov a Krakovom sa začína na 4,90 €.
„Nové medzinárodné spojenie pomôže obyvateľom východoslovenského regiónu výhodnejšie a pohodlnejšie cestovať do Poľska, najmä na nízkonákladové letisko v Krakove,“ vysvetľuje Martina Čmielová, hovorkyňa spoločnosti FlixBus.
Krakov je najviac navštevované mesto Poľska. Turistov láka predovšetkým pamiatkami, dobrým jedlom a odkazom Jána Pavla II. Staré mesto Krakova bolo zaradené medzi pamiatky UNESCO už v roku 1978. Práve do Krakova sa často jazdí na letisko, odkiaľ lieta niekoľko nízkonákladových spoločností. Napríklad Ryanair ponúka veľa letov do dovolenkových destinácií v Taliansku a v Španielsku.
Ryanair lieta aj z hlavného mesta Varšavy, výhodné letenky môžete kúpiť napríklad do Veľkej Británie, Portugalska či Grécka. Určite stojí za to naplánovať si krátku návštevu centra mesta ešte pred odletom. Varšava je rozdelená na dve časti, Varšavské staré mesto a oblasť Praga, modernú štvrť s hotelmi, zoologickou záhradou a ruskou tržnicou. Je mestom kultúry, nachádza sa tu Národné divadlo, Národný filharmonický orchester a približne ďalšia tridsiatka divadiel. Historických pamiatok tu, bohužiaľ, veľa nenájdete, pretože v období druhej svetovej vojny bolo približne 90 % mesta zničených. Za návštevu však stojí Kampinoský národný park, v ktorom žije približne 16-tisíc druhov zvierat a 1 245 druhov rastlín.
Na spiatočnú cestu z Varšavy sa autobusy vydajú každý deň o 12.00 a z Krakova odchádzajú o 16.30. Do Bardejova spoje prídu o 19.50, do Prešova o 20.40 a na konečnú do Košíc dorazia o 21.10. „Cestovné lístky pre cesty od 13. septembra sú už teraz dostupné na našich webových stránkach alebo v mobilnej aplikácii,“ doplňuje Martina Čmielová.
Zelený dopravca FlixBus sa sústreďuje na poskytovanie vysokého komfortu cestovania so všetkým, čo je pre pohodlnú cestu nevyhnutné – nabíjacie zásuvky, veľký odstup sedadiel, dostatočný batožinový priestor a kvalitné Wi-Fi pripojenie. Ďalšou výhodou je atraktívna cena.
Slovensko je k zelenej sieti pripojené od roku 2015. FlixBus v rámci Európy a USA ponúka najrozsiahlejšiu medzimestskú autobusovú sieť obsahujúcu 300 000 denných spojov do 2 000 destinácií v 28 krajinách.
Redakciu informovala Martina Čmielová-Public Relations Manager CZ / SK
 
Príspevok Z východného Slovenska priamym autobusom do Krakova a Varšavy, FlixBus otvára nové medzinárodné spojenie a zastávku v Bardejove zobrazený najskôr Hlavné správy.