Bratislava 8. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Polícia obvinila muža, ktorý mal v noci z piatka (6.10.) na sobotu (7.10.) nožom napadnúť dvoch mužov na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Jedna z obetí útoku zraneniam na mieste podľahla, druhú previezli do nemocnice.
Ilustračné foto

O objasnení prípadu, na ktorom pracovali kriminalisti z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, dnes informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. “Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov vzniesol vyšetrovateľ PZ obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu so zločinom ťažkej ujmy na zdraví 37-ročnému občanovi Slovenskej republiky pôvodom z Indie,” uviedla.
Obvinený podľa doterajších informácií polície napadol po predchádzajúcom verbálnom konflikte 37-ročného Bratislavčana, ktorý zraneniam podľahol, a tiež 33-ročného Ukrajinca. “Útok nebol teroristicky motivovaný,” uviedla policajná hovorkyňa.
Obvinený muž bol po vykonaní procesných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia. Policajný vyšetrovateľ podľa Mihalíkovej spracuje podnet k podaniu návrhu na jeho väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.
Incident sa odohral v sobotu po druhej hodine v noci pred budovou nemeckého veľvyslanectva na Hviezdoslavovom námestí. Médiá pôvodne informovali, že útočníkom je cudzinec, vražda mala byť dôsledkom roztržky skupiny Slovákov s niekoľkými cudzincami.
Útočník mal podľa médií Branislava B. bodnúť aj do krku, tomuto zraneniu Bratislavčan aj napriek snahe záchranárov podľahol. Polícia krátko po čine útočníka chytila, na zásahu sa zúčastnila aj privolaná pohotovostná motorizovaná jednotka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.