Viedeň 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Twitter)
 
V Rakúsku riešia ďalšiu vraždu mladej dievčiny, za ktorú má byť zodpovedný moslimský prisťahovalec. Portál Newsbeezer s odvolaním sa na agentúru APA uvádza, že v meste Steyr bolo v pondelok na smrť dobodané 16-ročné dievča, pričom hlavným podozrivým je jej o rok starší priateľ pôvodom z Afganistanu.

Na snímke obeť vraždy a podozrivý 17-ročný mladík z Afganistanu

Mladý Afgánec mal podľa médií z miesta činu ujsť cez okno. Rakúska polícia začala intenzívne vyšetrovanie. Zatiaľ nie je známy ani motív vraha.
Michelle F. žila so svojou matkou a staršou sestrou v byte v okrese Münichholz. Obeť bola podľa rakúskej prokuratúry vo vzťahu so 17-ročným afgánskym žiadateľom o azyl, ktorý býval v domove pre migrantov v tom istom meste.
 
Pár bol naposledy videný spolu v nedeľu v dome dievčaťa. V pondelok však matka a sestra obete našli v izbe jej bezvládne telo zakryté kartónmi.
Na tele dievčaťa sa nachádzali dve bodné rany v oblasti chrbta. Pitva, ktorú nariadil steyerský prokurátor ukázala, že jedna z rán zasiahla pľúca a bola smrteľná. Vražedná zbraň sa zatiaľ nenašla, uviedol hovorca prokurátora Andreas Pechatschek.
Polícia v pondelok uverejnila na Twitteri fotografiu a meno podozrivého. Hľadaný mladík Saber Akhondzada je vysoký 1,74 metra, má čierne vlasy, hnedé oči a znamienko na ľavej strane tváre, Pátranie zatiaľ nie je úspešné. Uvádza sa, že hľadaná osoba mohla odcestovať do Viedne.
 
Príspevok Z vraždy 16-ročnej dievčiny v Rakúsku je podozrivý prisťahovalec z Afganistanu zobrazený najskôr Hlavné správy.