Melbourne 29. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Alvaro Barrientos)
 
Vyše 500 študentov a učiteľov evakuovali z budovy univerzitnej knižnice v austrálskom meste Melbourne, informuje v nedeľu spravodajská televízia BBC

Ilustračné foto

Študenti miestnej polícii nahlásili únik plynu. Neskôr sa však ukázalo, že nešlo o plyn, ale zhnitý durian – plod ovocného stromu známy aj pre svoj silný zápach.
Hasiči, ktorí zabezpečovali evakuáciu spresnili, že zápach sa po budove rozšíril klimatizáciou. Uviedli tiež, že v knižnici, ktorá patrí melbournskému technologickému inštitútu, sú uložené aj nebezpečné chemikálie, a preto bolo nevyhnutné celú situáciu prešetriť.
Arómu durianu mnohí prirovnávajú k nahnitej cibuli, terpentínu, syru s modrou plesňou či smradľavým ponožkám.
Zápach tohto tropického ovocia pred niekoľkými rokmi spôsobil aj odloženie odletu lietadla z letiska v indonézskej metropole Jakarta. Pobúrení cestujúci žiadali posádku, aby otvorila dvere a mohli vystúpiť z lietadla, pripraveného na odlet. Z lietadla vystúpili všetci pasažieri, kým posádka ovocie z paluby neodstránila. Odlet sa zdržal zhruba o jednu hodinu.
 
Príspevok Z univerzity v Melbourne evakuovali vyše 500 ľudí, dôvodom bolo zhnité ovocie zobrazený najskôr Hlavné správy.