Teherán 22. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- ISNA, Behrad Ghasemi)
 
Hovorca iránskych ozbrojených síl, brigádny generál Abolfazl Šekarčí, agentúre IRNA uviedol, že ozbrojenci majú väzby na USA a Izrael

Príslušníci iránskych ozbrojených zložžiek a civilisti sa ukrývajú počas útoku ozbrojencov na vojenskú prehliadku v meste Ahváz na juhozápade Iránu

“Títo teroristi nie sú členmi Daeš a nepatria ku skupinám, ktoré bojujú proti islamskému systému. Títo ľudia sú napojení na Spojené štáty a Mosad. Títo ozbrojenci dostali podporu a výcvik v dvoch krajinách Perzského zálivu,” vyhlásil Šekarčí.

Ako už uvádzali kurdské médiá v Iraku, iránske sily zaútočili na príslušníkov Demokratickej strany iránskeho Kurdistanu, ktorí sa ukrývajú na území kurdskej autonómie v Iraku. Teherán neskôr útok potvrdil. Vtedy iránske úrady vyhlásili, že sa im podarilo rozbiť spiknutie proti národnej bezpečnosti a zlikvidovať alebo zraniť niekoľko desiatok predákov a ozbrojencov tejto organizácie.
Iránska agentúra IRNA dnes oznámila, že sa k útoku prihlásila organizácia Patriotické arabské demokratické hnutie v Ahváze, ktorá má väzby na Saudskú Arábiu. Šéf iránskej diplomacie Mohammad Džavád Zaríf vyhlásil, že zodpovednosť za útok leží na regionálnych sponzoroch terorizmu a ich amerických inštruktoroch.
 

Príspevok Z teroristického útoku v Iráne sú obvinené USA a Izrael zobrazený najskôr Hlavné správy.