Bratislava 16. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
 Vedúca Odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky RTVS Petra Stano Maťašovská v pondelok rezignovala zo svojej funkcie.

Na snímke vedúca Odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky RTVS Petra Stano Maťašovská

“Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník jej rezignáciu prijal,” informovala ďalej TASR hovorkyňa telerozhlasu Erika Rusnáková.
Rezignácia šéfky spravodajstva rozhlasu RTVS prišlo po tom, ako na verejnosť unikol údajný dokument s názvom Krátke spravodajstvo – pripomenutie zásad,. ktorý mal podľa opozície zamedzovať zverejňovanie informácii o opozícii.
RTVS reagovala, že niektoré pasáže zverejneného textu, boli naformulované nevhodne, čo dalo priestor na ich rozsiahlu dezinterpretáciu. Pertraktovaná formulácia predmetného textu nebola podľa RTVS v súlade s internými postupmi a hodnotami RTVS, za čo bolo udelené napomenutie.
Petra Stano Maťašovská viedla rozhlasové spravodajstvo od minuloročného októbra.
Poslankyňa za SaS Nicholsonová to komentovala s tým, že spravodajstvo RTVS pôsobí ako PR agentúra vládnej koalície a hovorí o návrate komunizmu. Jej opozičná kolegyňa Remišová z OĽaNO dodala, že ide o “tvrdú normalizáciu vo verejnoprávnej televízii.”
​Opozícia avizovala, že ak riaditeľ RTVS Rezník Stano Maťašovskú nedovolá, bude zvažovať ďalšie politické aj právne kroky. Nevylučovala podanie trestného oznámenia ani zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu.
 
 
Príspevok Z RTVS po opozičnom tlaku odchádza šéfka rozhlasového spravodajstva Petra Stano Maťašovská zobrazený najskôr Hlavné správy.