Viedeň 1. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR/DPA- Holger Battefeld)

Podľa prokuratúry sýrsky utečenec Yazan A. nielen že svoju priateľku usmrtil, ale ju po smrti zneuctil. Telo jeho bývalej priateľky Manuely K. (16), bolo objavené začiatkom roka pod hromadou listov vo štvrti Wiener Neustadt. Obeť uškrtil opaskom a jej telo po smrti zneuctik. Iba o pár hodín neskôr bol Sýrčan vo Viedni zatknutý

Ilustračné foto

Odvtedy je 19-ročný podozrivý vo väzbe. Za údajný motív činu sa považuje žiarlivosť. Sýrsky utečenec vinu opakovane popiera a tvrdí, že sa jednalo o nehodu. Podľa jeho príbehu Manuela K. spadla a narazila na hlavu na lavičke v parku.

Vzhľadom na príšerné podrobnosti a kruté detaily obvinenia, súd dokonca zvažoval, aby proces prebiehal za zatvorenými dverami, ale nakoniec rozhodol, že prístup verejnosti umožniť.

Z vraždy podozrivý Yazan A., ktorý mal ohrozovať dokonca aj príbuzných obete, mal už v minulosti niekoľkokrát potýčky so zákonom a bol za násilné útoky ako sexuálne obťažovanie a iné trestné činy aj  odsúdený. Ale napriek tomu, že na základe trestných činov azylový štatus stratil, do svojej domovskej krajiny deportovaný nebol. Azylové konanie zlyhalo v jeho prípade na plnej čiare. Rodina obete vraždy obviňuje preto vládu, že sa dalo tomuto ohavnému aktu zabrániť. Treba podotknúť, že až do právoplatného odsúdenia platí pre Yazana A. prezumpcia neviny.

Andrea Lopatková

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj