Z ministerstva financií Uzbekistanu vyhodili hneď 50 zamestnancov. Namiesto nich zamestnajú „mladých ľudí, ktorí majú radi rodnú vlasť“

Taškent, 28. decembra 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Nepríjemný „vianočný“ darček dostalo 50 zamestnancov ministerstva financií Uzbekistanu: zo zamestnania ich vyhodili presne na Štedrý večer – ešteže v Uzbekistane Vianoce nie sú sviatkom… Nariadil to osobne uzbecký prezident Šavkat Mirzijev.

Na snímke Šavkat Mirzijev

Uzbecký portál Kun.uz uviedol, že medzi prepustenými zo zamestnania sú dvaja vysokopostavení úradníci, šéfovia dvoch departmentov: Irina Golyševová, ktorá riadila Department daní a colnej politiky, a Šarofitdin Hajdarov, ktorý stal na čele Departmentu metodológie účtovníctva a auditu. Taktiež zo zamestnania prepustili aj oboch ich zástupcov.

Uzbecké média pripomenuli, že 22. decembra tamojší prezident Šavkat Mirzijev nariadil ministrovi financií Džamšidovi Kučkarovovi, aby v priebehu 10 dní urobil poriadok na ministerstve a „očistil ho od neporiadnych pracovníkov“. Namiesto nich požiadal prijať do zamestnania, ako podčiarkol, „mladých ľudí, ktorá majú radi svoju vlasť“. Uzbecké média poukázali na to, že ak by minister financií rýchlo nesplnil rozkaz prezidenta, o chvíľu by aj sám nasledoval svojich prepustených zamestnancov…

A minister nezaháľal, nečakal 10 dní, ale všetko vybavil v priebehu dvoch dní: tí „vinníci“ sa vždy nájdu, ak si to šéf želá… Prezident vyjadril obrovskú nespokojnosť s deficitom štátneho rozpočtu a nedostatkami v práci celého ministerstva financií. Sám nariadil realizáciu novej finančnej reformy. „Buď všetko dám do poriadku, alebo odstúpim,“ vyhlásil uzbecký prezident. „Ak finančná reforma skrachuje, nezostanem na úrade. Viac, ako 20 rokov ministerstvo financií vďaka „mudrcom“ uvádzalo falošné údaje pre verejnosť,“ pripomenul uzbecký prezident Šavkat Mirzijev.
Eugen Rusnák

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)