Luhansk 15. októbra 2018 (HSP/Foto: Screenshot MŠB LĽR)
 
Z Luhanskej ľudovej republiky vyhostili ukrajinského občana Dmitrija Tarabanova. Pikantériou je, že tento Ukrajinec, člen neonacistskej organizácie Pravý sektor, účastník bojov na Donbase v zostave dobrovoľníckeho bataliónu, do Luhanska prišiel, aby sa liečil z narkomanie a alkoholizmu. Luhančania ho poslali na liečenie domov…   

Na snímke Dmitrija Tarabanov

Tohto špecifického hosťa objavili príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky. Do Luhanska prišiel z ukrajinského mesta Čerkasy. Chcel absolvovať kurz rehabilitácie a zbaviť sa drogovej a alkoholickej závislosti, ktorú „schytal“ práve, keď bojoval na Donbase v radoch dobrovoľníckeho bataliónu. Bojoval práve proti armáde Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky.
Príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky zistili, že daný občan Ukrajiny aj v súčasnosti má aktívne kontakty s Pravým sektorom a svoje postoje a názory nezmenil. Luhanské médiá v tejto súvislosti prízvukujú, že bojoval na strane Ukrajiny proti Luhansku, ale liečiť sa nerozhodol doma, ale na prekvapenie práve v Luhansku…
Napriek tomu, že podobnú osobu, ktorá páchala vojenské zločiny proti LĽR, luhanské úrady mohli zadržať alebo poslať aj do väzenia, Tarabanova potrestali fakticky iba „platonicky“  – poslali ho domov, na Ukrajinu.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Z Luhanskej republiky vyhostili Ukrajinca, člena neonacistského Pravého sektora, ktorý sem prišiel, aby sa liečil z narkomanie a alkoholizmu zobrazený najskôr Hlavné správy.