Ukrajina 5. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:facebook)

Zástupca neuznanej Luhanskej ľudovej republiky v politickej podskupine Rodion Mirošnik zastáva názor, že si zvláštny predstaviteľ USA pre Ukrajinu Kurt Volker pletie príčinu a následok, keď navrhuje zrušenie donbaských republík.
Na snímke Kurt Volker

„LĽR a DĽR sú de facto ako stranou konfliktu, tak stranou jednania, boli založené priamym prejavom vôle donbaských občanov a zastupujú ich záujmy. Keď Volker hovorí o nutnosti zrušenia republík, pletie si príčinu a následok, zrejme preto, že USA mali bezprostredný vzťah ku štátnemu prevratu v Kyjeve a nemôžu ho kritizovať, kdežto vznik republík bol reakciou obyvateľov Luhanska a Donecka na kyjevskú svojvôľu,” povedal Mirošnik agentúre Sputnik.
Jednanie o mierovom prekonaní konfliktu je treba začať podľa názoru zástupcu LĽR nie „zrušením,” ale naviazaním dialógu „s tou mocou, ktorá de facto existuje a ktorú podporujú obyvatelia.”
„Inak ide o ďalšie zahrávanie s ukrajinskými radikálmi, čo nemôže mať adekvátne výsledky a nemá nič spoločné s urovnaním konfliktu,” mieni Mirošnik.
Volker predtým učinil prehlásenie, že minské dohody majú za cieľ obnovu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, a že samozvané Luhanská a Donecká ľudové republiky majú byť zrušené.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.